Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Powszechne problemy z przechowywaniem w chłodni
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-20-86166280
Skontaktuj się teraz

Powszechne problemy z przechowywaniem w chłodni

2024-05-09

Najnowsze wiadomości o Powszechne problemy z przechowywaniem w chłodni

Powszechne problemy z przechowywaniem w chłodni

 

 

1.Problemy związane z instalacją i utrzymaniem chłodziarek powietrza.chłodziarz powietrza w pobliżu drzwi do chłodzenia jest podatny na kondensację i mrózChociaż chłodnia powietrza może automatycznie ogrzewać i odmrażać się w regularnych odstępach czasu, jeśli drzwi są otwierane zbyt często, czas otwierania jest zbyt długi.i przepływ gorącego powietrza wchodzi przez długi czas i w dużych ilościach, efekt odmrażania wentylatora będzie słaby, ponieważ czas odmrażania chłodnicy powietrza nie może być zbyt długi, w przeciwnym razie czas chłodzenia zostanie stosunkowo skrócony,efekt chłodzenia będzie słaby, a temperatury przechowywania nie można zagwarantować.

 

 

2Problemy z odprowadzaniem roztopionej wody podczas odmrażania chłodnicy powietrza.Z pewnością powstanie duża ilość wody kondensatowej.. Tablica zbierania wody wentylatora nie może jej wytrzymać, a drenaż nie jest gładki, co wycieknie i przepływa do ziemi wewnątrz magazynu.Wypływają towary.W tym przypadku można zainstalować grubsze rury przewodnicze do usuwania kondensatu.

Niektóre chłodnice powietrza mają problem z wypływaniem wody z wentylatora i rozpylania jej na zapasy w magazynie.Jest to również problem tworzenia się mrozu wentylatora w warunkach wymiany ciepła i zimna, głównie ze względu na wodę kondensacyjną wytwarzaną przez łopaty wentylatora w gorącym otoczeniu, a nie na efekt roztopu samego wentylatora.

 

 

3Problem z silnikiem wentylatora kondensatora i rurami grzewczymi wentylatora chłodzącego.Silniki wentylatorów, które działają przez długi czas w środowiskach o wysokiej temperaturze, mogą nieprawidłowo działać i ulec uszkodzeniuJeśli zapewnienie temperatury w chłodnym magazynie jest kluczowe, konieczne jest zamówienie pewnych wrażliwych części do terminowej naprawy.

 

 

4Temperatura przechowywania w chłodni i problemy z drzwiami do przechowywania w chłodni: wielkość pomieszczenia przechowywania w chłodni, ilość zapasów, liczba otwartych drzwi, czas i częstotliwość otwierania i zamykania drzwi,częstotliwość wejścia i wyjścia z zapasów, a przepustowość towarów to czynniki wpływające na temperaturę wewnątrz magazynu.

projektowanie i budowa chłodni, a także ustawienie i ilość drzwi chłodni,muszą być kompleksowo zorganizowane na podstawie poziomu zapasów oraz częstotliwości otwierania i zamykania drzwi- jednostki chłodnicze powinny również stosować chłodnictwo w sposób rozsądny zgodnie ze specyfikacjami projektowymi i nie mogą ignorować warunków projektowych i rzeczywistego stanu obiektów,ślepo zwiększanie zapasów i poprawa obrotu towaramiW przeciwnym razie powstanie wiele problemów.

 

 

5Problemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego w magazynie chłodnym.Zarządzanie chłodnym jest na ogół około minus 20 stopni Celsjusza, a ze względu na niską temperaturę otoczenia nie nadaje się do instalacji systemów spryskiwaczy.,należy zwrócić większą uwagę na zapobieganie pożarom w magazynie chłodniczym. chociaż temperatura otoczenia magazynu chłodniczego jest niska, w przypadku pożaru w magazynie mogą znajdować się materiały palne,zwłaszcza zapasy, które są często pakowane w kartony i drewniane pudełkaW związku z tym ryzyko pożaru w chłodni jest również bardzo wysokie, a palenie i ogień muszą być surowo zabronione w chłodni.chłodnicę powietrza i jej skrzynkę elektryczną, przewodu zasilania i elektrycznej rurki grzewczej należy również regularnie sprawdzać w celu wyeliminowania zagrożeń pożarowych.

 

 

6.Problem temperatury otoczenia kondensatora. Kondensator jest zazwyczaj instalowany na dachu budynków zewnętrznych.temperatura samego kondensatora jest bardzo wysoka, co zwiększa ciśnienie robocze urządzenia.na kondensacji dachowej można dodać schron chłodzący, aby zablokować światło słoneczne i obniżyć temperaturę kondensatora, aby zmniejszyć ciśnienie maszyny, chronić urządzenia jednostki i zapewnić temperaturę chłodni.jeżeli pojemność jednostki jest wystarczająca do zapewnienia temperatury w magazynie, można również nie budować szopy chłodzącej.

 

 

7Problem niskiej wydajności sprężarki: w wyniku długotrwałej pracy sprężarki obudowa cylindra, pierścienie tłokowe i inne elementy są poważnie zużyte,powodując zwiększenie przepustowości i odpowiedni spadek wydajności uszczelniającejW rezultacie współczynnik przenoszenia gazu kompresora zmniejsza się również, co prowadzi do zmniejszenia pojemności chłodniczej.Pojemność chłodzenia sprężarki można w przybliżeniu określić poprzez obserwację jej ciśnienia ssania i rozładowaniaJeżeli pojemność chłodzenia sprężarki zmniejsza się, powszechną metodą jest wymiana obudowy cylindru i pierścieni tłokowych sprężarki.

 

 

8.Istnieje problem nadmiaru powietrza lub oleju chłodniczego w parowniku chłodnicy.Gdy duża ilość oleju chłodzącego jest przymocowana do wewnętrznej powierzchni rury cieplnej parownika chłodniczego, jego współczynnik przenoszenia ciepła zmniejszy się. Podobnie, jeśli w rurze przenoszenia ciepła jest więcej powietrza, obszar przenoszenia ciepła parownika zmniejszy się,i jego efektywność przenoszenia ciepła również znacznie zmniejszy, spowalniając tempo spadku temperatury w magazynie.Należy zwrócić uwagę na terminowe czyszczenie plam olejowych na wewnętrznej powierzchni rurki cieplnej parownika i wyładowanie powietrza wewnątrz parownika.

 

 

9Nieprawidłowe ustawienie lub zablokowanie zaworu gazowego w chłodni oraz problemy z nadmiernym lub niewystarczającym przepływem czynnika chłodniczego.przepływ czynnika chłodniczego jest zbyt wysoki, a ciśnienie i temperatura parowania również wzrosną, a tempo spadku temperatury w magazynie spowolni.gdy zawór gazu jest otwarty zbyt nisko lub zablokowany, przepływ czynnika chłodniczego również zmniejsza się, zdolność chłodzenia systemu również zmniejsza się, a tempo spadku temperatury w magazynie również spowolni.

 

Ogólnie rzecz biorąc, natężenie przepływu czynnika chłodniczego zaworu gazowego można określić poprzez obserwację ciśnienia parowania, temperatury parowania i tworzenia mrozu w rurze odsyskowej.

 

Zablokowanie jest ważnym czynnikiem wpływającym na przepływ czynnika chłodniczego, a głównymi przyczynami zablokowania zaworu gazu są zablokowanie lodem i zablokowanie brudu.

Zakładanie lodu jest spowodowane słabym działaniem suszarki, ponieważ środek chłodniczy zawiera wodę.Woda w lodówce zamarza., blokowanie otworu zaworu gazu.

Brudna blokada jest spowodowana nagromadzeniem się dużej ilości brudu na filtrze wlewu zaworu gazowego, co utrudnia przepływ czynnika chłodniczego i prowadzi do blokady.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Commercial Display Freezer Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2024 commercialdisplayfreezer.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.