Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-20-86166280
Skontaktuj się teraz

Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania?

2023-03-24

Najnowsze wiadomości o Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania?

Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi?Jakie są rozwiązania?

 

Chłodnia nie jest chłodzeniem oprócz słabej wydajności izolacji i problemów z chłodzeniem parownika w chłodni, istnieją dwa inne typowe problemy, które będą również wpływać na powolny spadek temperatury w chłodni, poniżej przedstawiono analizę wszelkiego rodzaju przyczyn.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania? 0

 

Kiedy stwierdzimy, że temperatura w chłodni nie jest wystarczająco niska, nie ma lodu, nie ma chłodzenia lub wzrasta zużycie energii, pierwszą kwestią jest to, czy chłodnia jest uszkodzona lub uszkodzenie warstwy izolacyjnej powoduje, że izolacja cieplna lub szczelność zimna gorsze przechowywanie, co skutkuje wzrostem strat chłodzenia.Zwykle słaba izolacyjność cieplna wynika z grubości warstwy izolacyjnej rurociągów, ściana izolacji chłodniczej nie jest wystarczająca, izolacja cieplna i efekt izolacji są słabe.Spowodowane jest to głównie niewłaściwym doborem grubości warstwy ocieplenia lub złą jakością materiału izolacyjnego podczas budowy.

 

W procesie budowy i użytkowania izolacja i odporność na wilgoć materiału izolacyjnego mogą ulec uszkodzeniu, co prowadzi do zawilgocenia, odkształcenia, a nawet erozji warstwy izolacyjnej, zmniejsza się jej zdolność do izolacji cieplnej, straty chłodzenia w chłodni wzrośnie, a spadek temperatury przechowywania zostanie znacznie spowolniony.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania? 1najnowsze wiadomości o firmie Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania? 2

 

Innym ważnym powodem dużych strat chłodzenia jest słaba szczelność chłodni, a więcej gorącego powietrza dostaje się do chłodni z miejsca wycieku.Ogólnie rzecz biorąc, jeśli na pasku uszczelniającym drzwi chłodni lub uszczelce izolacji cieplnej ściany chłodniczej występuje kondensacja, oznacza to, że uszczelka nie jest szczelna.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania? 3najnowsze wiadomości o firmie Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania? 4

 

Ponadto częste przełączanie drzwi chłodni lub większej liczby osób do chłodni również zwiększy straty w chłodni.W miarę możliwości unikaj otwierania drzwi komory chłodniczej, aby zapobiec przedostawaniu się dużej ilości gorącego powietrza do komory chłodniczej.Oczywiście, gdy inwentaryzacja chłodni jest częsta lub zakupiona ilość jest zbyt duża, obciążenie cieplne gwałtownie wzrasta, a schłodzenie do określonej temperatury zajmuje zwykle dużo czasu.

 

Istnieją różne rozwiązania następujących różnych problemów:

 

 • W parowniku jest więcej powietrza lub zamarzniętego oleju, a efekt wymiany ciepła maleje.

 

Gdy wewnętrzna powierzchnia rury wymiany ciepła parownika zostanie pokryta większą ilością zamarzniętego oleju, jej współczynnik przenikania ciepła zostanie zmniejszony.Podobnie, jeśli w rurze wymiany ciepła jest więcej powietrza, powierzchnia wymiany ciepła parownika jest zmniejszona, wydajność wymiany ciepła zostanie znacznie zmniejszona, a prędkość spadku temperatury w chłodni zostanie spowolniona.

 

Dlatego w codziennej eksploatacji i konserwacji należy zwrócić uwagę na terminowe usuwanie oleju z wewnętrznej powierzchni rury wymiany ciepła parownika i odprowadzanie powietrza z parownika, aby poprawić wydajność wymiany ciepła parownika.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania? 5najnowsze wiadomości o firmie Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania? 6

 

 • Zawór dławiący jest niewłaściwie wyregulowany lub zablokowany, a natężenie przepływu czynnika chłodniczego jest za duże lub za małe

 

Niewłaściwa regulacja lub zablokowanie przepustnicy będzie miało bezpośredni wpływ na przepływ czynnika chłodniczego do parownika.Gdy zawór dławiący zostanie otwarty zbyt szeroko, przepływ czynnika chłodniczego jest zbyt duży, ciśnienie parowania i temperatura parowania również wzrosną, a prędkość spadku temperatury w chłodni ulegnie spowolnieniu.W tym samym czasie, gdy zawór dławiący jest zbyt mały lub zablokowany, zmniejsza się również przepływ czynnika chłodniczego, zmniejsza się również wydajność chłodzenia systemu, a prędkość spadku temperatury w chłodni również ulegnie spowolnieniu.Ogólnie przepływ czynnika chłodniczego przez przepustnicę ocenia się obserwując ciśnienie parowania, temperaturę parowania i szron rury ssącej.

 

najnowsze wiadomości o firmie Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania? 7

Blokada przepustnicy jest ważnym czynnikiem wpływającym na przepływ czynnika chłodniczego, a główną przyczyną blokady przepustnicy jest lód i brudne zatykanie.Blokada lodu jest spowodowana słabym efektem suszenia suszarki, a czynnik chłodniczy zawiera wodę.Kiedy czynnik chłodniczy przepływa przez zawór dławiący, temperatura spada poniżej 0 ℃, a woda w czynniku chłodniczym tworzy lód i blokuje otwór zaworu dławiącego.Brudne zatykanie jest spowodowane gromadzeniem się większej ilości kurzu i innych zanieczyszczeń na ekranie filtra wlotowego zaworu dławiącego, obieg czynnika chłodniczego nie jest płynny, tworzenie się blokad.

 

 • Zatrzymaj działanie urządzenia, a następnie oszronienie: to znaczy zatrzymaj działanie sprężarki, otwórz drzwi komory chłodniczej, pozwól, aby temperatura w komorze chłodniczej wzrosła, aż warstwa szronu automatycznie się stopi, a następnie ponownie uruchom sprężarkę.

 

 • Spłucz szron wodą: po wyniesieniu towaru z chłodni przepłucz bezpośrednio powierzchnię rury wylotowej parownika wodą wodociągową o wysokiej temperaturze, aby warstwa szronu się rozpuściła lub odpadła.Oprócz słabego efektu wymiany ciepła parownika, powierzchnia parownika ma zbyt gęsty pył z powodu nieczyszczenia przez długi czas, a jego wydajność wymiany ciepła zostanie znacznie zmniejszona.

najnowsze wiadomości o firmie Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania? 8najnowsze wiadomości o firmie Jaki jest powód, dla którego chłodnia nie chłodzi? Jakie są rozwiązania? 9

 

Łańcuch chłodniczy Green&Health to znani eksperci w dziedzinie konstrukcji chłodni, główną działalnością jest projektowanie chłodni, budowa chłodni, instalacja chłodni, podejmujemy się dużych i średnich projektów chłodni, zapewniamy szczegółową i niedrogą wycenę chłodni, dostosowaną do Ciebie Twój schemat przechowywania w chłodni i projekt przechowywania w chłodni.Firma Green&Health dostarcza kompleksowe rozwiązania chłodnicze, w tym chłodnie utrzymujące świeżość, chłodnie chłodzące, chłodnie mrożone, chłodnie niskotemperaturowe, chłodnie farmaceutyczne, chłodnie kwiatowe itp.

 

 

 

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Commercial Display Freezer Dostawca. Prawa autorskie © 2014-2024 commercialdisplayfreezer.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.